Jak udekorować okna w salonie? Podpowiadamy!

Dekoracja okien w salonie często wykonywana jest prowizorycznie. Wprowadzając się do mieszkania często zawieszamy cokolwiek aby móc funkcjonować. Dekoracje te często są nieprzemyślane i kupione na szybko. Często mają jednak kluczowy wpływ na końcowy wygląd pomieszczenia. Odpowiednia aranżacja może nie tylko optycznie powiększyć pokój, ale nadać mu również wyjątkowej atmosfery. Jednak wybranie właściwej oprawy, która nie tylko nada uroku konkretnej przestrzeni, ale też będzie służyć przez długie lata, może być nie lada wyzwaniem. Jak zatem praktycznie i estetycznie urządzić aranżacje okien w salonie? Oto odpowiedź!

Dekoracja okien w salonie - podstawowe informacje

Zapoznanie się z podstawowymi informacjami pozwoli Ci łatwiej poruszać się między ozdobami. Nauczy Cię też, na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiednich dekoracji. Przechodząc do głównego tematu, najważniejszą kwestią jest zastanowienie się nad tym, czego tak naprawdę oczekujesz od aranżacji swoich okien. Czy chcesz, aby optycznie powiększały one pomieszczenie i wpuszczały dużo światła? Czy może preferujesz coś, co zapewni Ci większą prywatność i zaciemnienie? A może jesteś wielbicielem kolorowych klimatów i pragniesz stworzyć coś szalonego? Odpowiedź na to pytanie pozytywnie wpłynie na efekt finalny. Upewnić Cię również, że dobrze zagospodarujesz swoją przestrzeń domową. 

Rodzaje dekoracji okien w salonie - co wybrać?

Dekorować okna w salonie można na wiele sposobów. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest powieszenie klasycznych firan. I choć mogłoby się wydawać, że nie ma w tym nic trudnego, to wcale tak nie jest. Firany mogą różnić się od siebie materiałem, z którego zostały wykonane, kolorem, a nawet przepuszczalnością światła. Jeśli więc zależy Ci na wpuszczeniu większej ilości promieni słonecznych do pomieszczenia, to lekkie i delikatne tkaniny sprawdzą się najlepiej.

Inne sposoby dekoracji, o których warto wiedzieć

W sytuacji, gdy Twój salon jest już wystarczająco duży, można skierować się ku cięższym i ciemniejszym kotarom. Wprowadzą one atmosferę tajemniczości i domkną pomieszczenie. Jeśli nie lubisz klasycznych u marszczonych zasłon możesz zastosować zasłony w systemie Wave, które doskonale sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach. A co w przypadku, jeśli nie przepadasz za zasłonami? Wtedy zaleca się wybór rolet bądź żaluzji. Występują one w różnorodnych kolorach, więc wybór zależy tylko od indywidualnego gustu i wyobraźni. Pamiętać należy jednak, aby przy podejmowaniu decyzji kierować się własną wizją i celem, jaki zamierza się osiągnąć.